niedziela, 21 lipca 2013

cubic raw -> tutorial, kurs

Oto tutek mojego autorstwa. Jakość pozostawia wiele do życzenia pewnie treść też, ale mam nadzieję, że komuś się przyda. Do wykonania czegokolwiek ściegiem cubic raw będziemy potrzebować mocnych nici ( ja używam nici firmy "Ariadna" tytan 80) i dobnych równych koralików (tutaj użyłam toho 11)
 
 Na początek na nic nawlekamy 4 koraliki.
Igłę z nitką ponownie przewlekamy przez nawleczone wczesniej koraliki i zaciągamy nitkę.

 Powstje nam pierwsze oczko łańcuszka zrobione z czterech koralików. W tym momencie radzę związać ze sobą nitki by robótka nam się nie rozwaliła.
Następnie nawlekamy trzy kolejne koraliki, które będą tworzyć nam kolejne oczko łańcuszka.

 Igłę z nitką i nawleczonymi koralikami przewlekamy przez koralik znajdujący się najbliżej nitki z igłą i dość mocno naciągamy nitkę by oczko nam się ładnie zacisnęło.
 W tym momencie mamy już dwa oczka i między nimi igłę z nitką.
 Aby kontynułować nazą pracę musimy przewlec igłę z nitką przez dwa koraliki tak aby nitka wyszła u szczytu drugiego oczka.
 Tak powinien wyglądać nasz łańcuszek po wykonaniu pprzedniego kroku.
 Następnie powtarzamy czynność czyli nawlekamy trzy koraliki i przewlekamy, z drugiej strony, igłę z nitką przez koralik z którego nitka wychodzi.
 W ten sposób powstaje nam łańcuszek zrobiony z trzech oczek i ponownie przewlekamy igłę przez dwa koraliki tak aby nitka wyszła u szczytu łańcuszka. Do tego momentu ścieg nazywa się raw. Jest to ścieg płaski. Można go wydłużać i poszerzać w dowolny sposób dodając koraliki tak aby każde oczko zawsze było zrobione z czterech koralików. Aby nasza praca miała formę prrzestrzenną i była zrobiona ściegiem cubic raw należy wykonać kolejne kroki.
 Na nitkę nawlekamy jeden koralik i przewlekamy igłę w przeciwległym końcu łancuszka tak jak to widać na zdjęciu powyżej.
 Następnienawlekamy jeden koralik i igłę przewlekamy przez koralik znajdujący się u góry tak jak to wiadć na zdjęciu powyżej.
 Mocno naciągamy nitki i mamy pierwszą kostkę. Jako, że pierwszą kostkę zazwyczaj robi się inaczej niż tak jak ja to robię kostka ta robiona inna metodą odrazu jest ścisła. Niestety przy tej metodzie (dla mnie łatwiejszej) kostka jest trochę luźna. Ja aby ona taka nie była przewlekam przez kilka ścianek kostki nitkę ( całe oczka ścianek raz jeszcze poprostu przewlekam, ale nie wszystkie tylko kilka tak aby ściślejsza ta kostka była). Teraz aby zrobić sznur, kostkę czy też coś innego metodą cubic raw dodajemy kolejne kosteczki. Jak to robić? wystarczy spojrzeć na zdjęcia poniżej.
 Nawlekamy na nitkę trzy koraliki i przewlekamy (od drugiej strony) igłę przez koralik z którego nitka wychodzi.
 Naciągamy nitkę i przelwkamy igłę przez koralik znajdujący się obok tego, do którego dołożyliśmy w poprzednim kroku koraliki.
 Nawlekamy dwa koraliki, cofamy się do oczka dodanego wcześniej, przewlekamy przez koralik znajdujący się najbliżej i koralik z którego nitka wychodzi tak jak to widać na zdjęciu powyżej.
 Naciągamy nitkę tak aby oczko się zacisnęło i przewlekamy igłę przez koralik znajdujący się najbliżej oczek dodanych w poprzednich punktach koniecznie na tej samej ściance.
 Ponownie dodajemy dwa koraliki i ponownie cofamy się do oczka dodanego wcześniej, przewlekamy przez koralik znajdujący się najbliżej i koralik z którego nitka wychodzi i zaciskamy oczko.
 Następnie przewlekamy igłę przez ostatni koralik jaki został nam na ściance (tej którą rozbudowywaliśmy) oraz koralik znajdujący się z boku pierwszego oczka jakie dołożyliśmy do kostki.
 Dodajemy jeden koralik, przewlekamy igłę przez boczny koralik z trzeciego oczka następnie przez koralik znajdujący się w podstawie tego oczka (na zdjęciu czarny) i ponownie przez koralik boczny z pierwszego oczka.
W ten sposób powstał nam króciutki sznurek zbudowany z dwóch oczek. Oby go rozbudować dodajemy poprostu koraliki jak to było pokazane w poprzednich krokach. Należy pamietać aby po zakończeniu kolejnej kostki, przewlec igłę z nitką tak aby wychodziła z koralika tak abyśmy mogli rozbudowywać nasza pracę w tym kierunku w którym chcemy.
Jeśli coś jest nie jasne to pytajcie spróbuję pomóc.
Mam nadzieję, że ten tutek komuś pomoże.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz